Languages

User login


Villaviciosa


kobenan's picture
 

 

Villaviciosa ye un conceyu, una parroquia y un pueblu d'Asturies.

Llenda al norte col mar Cantábricu, al sur con Sariegu, Nava, Cabranes y Piloña, al oeste con Xixón y Siero y al este con Colunga.

La so ría ye la mayor d'Asturies. La capital del conceyu ye Villaviciosa y el conceyu ta hermanáu con Villaviciosa de Odón, Madrid.

El conceyu ye conocíu pola calidá de la so sidra y pola doyura en pumaraes.

Na Edá Media denomóse Maliayu, topónimu que dio llugar a la creación del xentiliciu "maliayu" o "maliayés", usáu sobre too na prensa, en cuenta de "villaviciosín". Anguaño'l topónimu "Villaviciosa" remanez precisamente polo vicioso, esto ye, granible, del so terrén.

 

 

 

 

 

zone information

zone nameVLL - Villaviciosa
default proxy50764-Villaviciosa, VLLVCSBrece-Proxy
default graph server80442-Villaviciosa, VLLVCSVillaviciosa1G
network global information:
DNS Servers
NTP Servers
OSPF zone
Time zone(GMT+01:00) Gurb, France, Germany, Italy

contact information

created by: kobenan at 07/08/2010 - 9:07pm · updated by: sestaferia.net at Thu, 04/06/2020 - 10:49

Nodes listed at Villaviciosa

Zone nameOnlinePlannedBuildingTestingInactiveTotal
Supernodos Villaviciosa25210254
Amandi272500355
Argüeru8721105114
Arnín010001
Arroes221510139
Bedriñana22900132
Breceña24500130
Camoca22900031
Candanal2800010
Carda431008
Careñes181500235
Castiellu151000126
Cazanes14400119
Celada25800033
Coru21200124
El Bustiu4600010
Fuentes15600021
Grases10500015
La Llera010001
La Madalena810009
Llugás18800127
Luaria000000
Miravalles8800117
Niévares440019
Oles253820267
Pión080008
Priesca10600117
Pueyes10610219
Quintes232320856
Quintueles1417001243
Rales9500115
Rozaes5800013
Samartín de Vallés8200010
Samartín del Mar601310378
San Justo202610148
San Pedru Ambás101000121
Santoxenia310004
Seloriu7238204116
Tazones5700012
Tornón28100130
Valdebárcena10410015
Villaverde181100130
Villaviciosa Capital9900018
734409140581.240
nick (shortname)supernodeareastatus
LineroNoPlanned
VLLVCSaguellesSNNoAguelle, VillaviciosaPlanned
VLLVCSAlmarinaeARNoTorretejera, Castiello de la MarinaPlanned
VLLVCSamandi2NoAmandi, VillaviciosaPlanned
VLLVCSArguerofonc34NoBarrio la foncalada, 34. Arguero-VillaviciosaPlanned
VLLVCSArgueroXNoArguero, VillaviciosaPlanned
VLLVCSBalHotelNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSbedrinanaX_SNNoBedriñana, VillaviciosaPlanned
VLLVCSCaLaRozaNoOnón,VillaviciosaPlanned
VLLVCSCarlosCian110aNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSCazamularXNoVillaviciosaPlanned
VLLVCScermunoNoPlanned
VLLVCSCobertoria4NoCaserio La Cobertoria, Mieres, VillaviciosaPlanned
VLLVCSCurviellu80808NoVillaviciosaPlanned
VLLVCSDepCastielloMaNoCastiello de la MarinaPlanned
VLLVCSElGobernadorXNoEl Gobernador, VillaviciosaPlanned
VLLVCSEscMiravallesNoMiravallePlanned
VLLVCSGobernadorYNoEl Gobernador, VillaviciosaPlanned
VLLVCSLaCampaXNoLa Campa, VillaviciosaPlanned
VLLVCSLineru-bisNoLiñeru, VillaviciosaPlanned
VLLVCSMadalena45NoInactive
VLLVCSmoriyon1SNNoMoriyon, Villaviciosa, AsturiasPlanned
VLLVCSmoriyonSNNoMoriyon, Villaviciosa, AsturiasPlanned
VLLVCSniao1NoPlanned
VLLVCSOles22NoOles, VillaviciosaPlanned
VLLVCSolesSNNoOles, VillaviciosaPlanned
VLLVCSpedrosoantNoPlanned
VLLVCSpenacalvaNoPlanned
VLLVCSPeonXNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSpicocastieSNNoPico Castiellu, Moriyón, VillaviciosaPlanned
VLLVCSPiedrafitaPostNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSPionCurvielluNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSPorenuQuintan2NoPlanned
VLLVCSPPotrosNoPlanned
VLLVCSSnJuVallina11NoSan Justo, VillaviciosaPlanned
VLLVCSTorretejera56NoTorretejera, Castiello de la MarinaPlanned
VLLVCSTorretejera63ANoTorretejera.VillaviciosaPlanned
VLLVCSValdebarcenaSNNoPlanned
VLLVCSValdeDLaVina8NoLa Viña, ValdediosPlanned
VLLVCSVBarcnMiyeresXNoMiyeres, Valdebarcena, VillaviciosaPlanned
VLLVCSVillavSandin27NoBarrio de Sandín, VillaverdePlanned
VLLVCSVoceria40NoCamino de Voceria, VillaviciosaPlanned
VLLVCSVVrBBarcena72NoVenta de las Ranas, VillaviciosaPlanned

Comments

sestaferia.net's picture

interesado en guifi asturias

hola,

estoy tratando de localizar a gente que esté detras de guifi asturias y también a los que está detras del supernodo de villaviciosa... muy interesante el proyecto

me gustaría colaborar

un saludo

Gelu's picture

Guifi.net Asturias

Hola, he visto tu comentario de que estabas interesado en contactar con gente de guifi.net Asturias. Yo estoy interesado en poner un nodo en Gijón. Si has contactado con alguién, ya que tu mensaje es antiguo, me gustaría recibir más información.

Mi nodo sería GJNPortu 40370

 

Un saludo.