Idiomes

Inici de sessió d'usuari


Catalunya


Aquesta és la pàgina arrel de la xarxa oberta en malla de guifi.net per a Catalunya. Des d'aquest mapa o els enllaços a les diferents zones pots obtenir major detall dels nodes i continguts de la xarxa. Amb aquesta aplicació es proporciona un conjunt d'eines de suport als col·lectius que volen formar xarxa oberta, entre d'altres: Mapes i utilitats geogràfiques per calcular distàncies i comprovar perfils, gràfiques de tràfic de la xarxa i disponibilitat, reserva de rangs i assignació d'adreces de xarxa, configuració dels equips, suport als usuaris...
Si vols fer xarxa, només cal que t'hi apuntis. Si ets de fora de la zona arrel, l'extenem, que d'això es tracta.

informació de zona

nom de la zonaCAT - Catalunya
proxy per defecte2624-Gurb, ProxyElSerrat
servidor de gràfiques per defecteAgafar dels pares
informació global de la xarxa:
Servidors DNS
Servidors NTP
Zona OSPF
Fus horari(GMT+01:00) Gurb, France, Germany, Italy

informació de contacte

creat per: webmestre el 01/08/2005 - 10:10pm · actualitzat per: casensioho el Dg, 23/02/2014 - 07:10

Nodes llistats a Catalunya

Nom de la zonaOperatiuProjectatEn construccióEn provesInactiveTotal
Alt Camp2541721114452
Alt Empordà739323419831.168
Alt Penedès2.37721425322.632
Alt Urgell112204037
Alta Ribagorça010001
Anoia35316021485615
Bages69861420122181.567
Baix Camp3671201110
Baix Empordà82839110171091.371
Baix Llobregat27736692135712
Baix Penedès983118210141.128
Barcelonès54236835256391.638
Berguedà228109268361
Camp de Tarragona RIFE281700147
Cerdanya, La1756111893
Conca de Barbera7624001101
Garraf, El493142646652
Garrigues, Les070018
Garrotxa72627914141121.153
Gironès40333161331441
Lluçanès1.121825622762.051
Maresme51252811551161.234
Moianès330208
Noguera, La362901268
Osona9.1662.40331541.25312.923
Pallars Jussà02400226
Pallars Sobirà01600016
Pirineus01300013
Pla d'Urgell, El3610111
Pla de l'estany52837240184
Priorat8036121120
Ripollès6501841319863
Segarra, La335730093
Segrià, El53702650
Selva, La3142618161
Solsonès, El46204575
Tarragonès87804797
Ter-Brugent01620018
Terres de l'Ebre1.844792372832.932
Urgell4993412149
Val d'Aran011003
Vallès Occidental163540142287833
Vallès Oriental2.1028048191223.070
24.54010.5592253673.43839.285
nom (nom curt)supernodeàreaestat
Sb1ctbrGmns2gimnasProjectat
BCNBriquets40NoProjectat
BCNViaAugusta48NoProjectat
ClsqrrNoProjectat
erolsNoProjectat
FolguerlesBenvingutRNopassavant 3Operatiu
LladAiguafinaSNNoLladAiguafinaSNProjectat
Manlleu-PN807NoManlleu-PN807Operatiu
masPlaiaNomas el Plaià ,Raval del teixidor, Castellbell i el VilarProjectat
MasTomasi335NoOperatiu
NLS_Font8NoNulles - c/de la Font, 8Projectat
PRLLAMonserrat108NoProjectat
Rmasifern10NoProjectat
santjaumemau214Nopartida trinquet, 214 Sant Jaume d'EnvejaProjectat
SCGPirineos74NoProjectat
SCrDMsScrsNoMas SicarsProjectat
SEB-Mar-LleidaNoc /LleidaOperatiu
TGN-PortNoProjectat