Languages

User login


Villaviciosa


kobenan's picture
 

 

Villaviciosa ye un conceyu, una parroquia y un pueblu d'Asturies.

Llenda al norte col mar Cantábricu, al sur con Sariegu, Nava, Cabranes y Piloña, al oeste con Xixón y Siero y al este con Colunga.

La so ría ye la mayor d'Asturies. La capital del conceyu ye Villaviciosa y el conceyu ta hermanáu con Villaviciosa de Odón, Madrid.

El conceyu ye conocíu pola calidá de la so sidra y pola doyura en pumaraes.

Na Edá Media denomóse Maliayu, topónimu que dio llugar a la creación del xentiliciu "maliayu" o "maliayés", usáu sobre too na prensa, en cuenta de "villaviciosín". Anguaño'l topónimu "Villaviciosa" remanez precisamente polo vicioso, esto ye, granible, del so terrén.

 

 

 

 

 

zone information

zone nameVLL - Villaviciosa
default proxy50764-Villaviciosa, VLLVCSBrece-Proxy
default graph server80442-Villaviciosa, VLLVCSVillaviciosa1G
network global information:
DNS Servers
NTP Servers
OSPF zone
Time zone(GMT+01:00) Gurb, France, Germany, Italy

contact information

created by: kobenan at 07/08/2010 - 9:07pm · updated by: sestaferia.net at Thu, 04/06/2020 - 10:49

Nodes listed at Villaviciosa

Zone nameOnlinePlannedBuildingTestingInactiveTotal
Supernodos Villaviciosa30300258
Amandi303400468
Argüeru9929209139
Arnín100001
Arroes221910244
Bedriñana27900137
Breceña25400332
Camoca251100036
Candanal3800011
Carda531009
Careñes201500439
Castiellu181300132
Cazanes17600124
Celada28900037
Coru23200126
El Bustiu4800012
Fuentes16800024
Grases11500117
La Llera010001
La Madalena810009
Llugás19800229
Luaria000000
Miravalles121100023
Niévares530019
Oles394730392
Pión11700018
Priesca13610222
Pueyes12910224
Quintes2027001259
Quintueles1223001550
Rales11500016
Rozaes5800013
Samartín de Vallés10200012
Samartín del Mar621700585
San Justo233020156
San Pedru Ambás131000124
Santoxenia710008
Seloriu8447206139
Tazones61200018
Tornón31200033
Valdebárcena11600118
Villaverde201500136
Villaviciosa Capital101000121
838504130821.461
nick (shortname)supernodeareastatus
LineroNoPlanned
VLLVCSaguellesSNNoAguelle, VillaviciosaPlanned
VLLVCSAlmarinaeARNoTorretejera, Castiello de la MarinaPlanned
VLLVCSamandi2NoAmandi, VillaviciosaPlanned
VLLVCSArgueroXNoArguero, VillaviciosaPlanned
VLLVCSBalHotelNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSbedrinanaX_SNNoBedriñana, VillaviciosaPlanned
VLLVCSCaLaRozaNoOnón,VillaviciosaPlanned
VLLVCSCarlosCian110aNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSCazamularXNoVillaviciosaPlanned
VLLVCScermunoNoPlanned
VLLVCSCobertoria4NoCaserio La Cobertoria, Mieres, VillaviciosaPlanned
VLLVCSCurviellu80808NoVillaviciosaPlanned
VLLVCSDepCastielloMaNoCastiello de la MarinaPlanned
VLLVCSEscMiravallesNoMiravallePlanned
VLLVCSGobernadorYNoEl Gobernador, VillaviciosaPlanned
VLLVCSLaCampaXNoLa Campa, VillaviciosaPlanned
VLLVCSLineru-bisNoLiñeru, VillaviciosaPlanned
VLLVCSMadalena45NoInactive
VLLVCSmoriyon1SNNoMoriyon, Villaviciosa, AsturiasPlanned
VLLVCSmoriyonSNNoMoriyon, Villaviciosa, AsturiasPlanned
VLLVCSniao1NoPlanned
VLLVCSolesSNNoOles, VillaviciosaPlanned
VLLVCSpedrosoantNoPlanned
VLLVCSpenacalvaNoPlanned
VLLVCSPeonXNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSpicocastieSNNoPico Castiellu, Moriyón, VillaviciosaPlanned
VLLVCSPiedrafitaPostNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSPionCurvielluNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSPorenuQuintan2NoPlanned
VLLVCSPPotrosNoPlanned
VLLVCSSnJuVallina11NoSan Justo, VillaviciosaPlanned
VLLVCSTorretejera56NoTorretejera, Castiello de la MarinaPlanned
VLLVCSTorretejera63ANoTorretejera.VillaviciosaPlanned
VLLVCSValdebarcenaSNNoPlanned
VLLVCSValdeDLaVina8NoLa Viña, ValdediosPlanned
VLLVCSVillavSandin27NoBarrio de Sandín, VillaverdePlanned
VLLVCSVoceria40NoCamino de Voceria, VillaviciosaPlanned
VLLVCSVVrBBarcena72NoVenta de las Ranas, VillaviciosaPlanned

Comments

sestaferia.net's picture

interesado en guifi asturias

hola,

estoy tratando de localizar a gente que esté detras de guifi asturias y también a los que está detras del supernodo de villaviciosa... muy interesante el proyecto

me gustaría colaborar

un saludo

Gelu's picture

Guifi.net Asturias

Hola, he visto tu comentario de que estabas interesado en contactar con gente de guifi.net Asturias. Yo estoy interesado en poner un nodo en Gijón. Si has contactado con alguién, ya que tu mensaje es antiguo, me gustaría recibir más información.

Mi nodo sería GJNPortu 40370

 

Un saludo.