Languages

User login


Villaviciosa


kobenan's picture
 

 

Villaviciosa ye un conceyu, una parroquia y un pueblu d'Asturies.

Llenda al norte col mar Cantábricu, al sur con Sariegu, Nava, Cabranes y Piloña, al oeste con Xixón y Siero y al este con Colunga.

La so ría ye la mayor d'Asturies. La capital del conceyu ye Villaviciosa y el conceyu ta hermanáu con Villaviciosa de Odón, Madrid.

El conceyu ye conocíu pola calidá de la so sidra y pola doyura en pumaraes.

Na Edá Media denomóse Maliayu, topónimu que dio llugar a la creación del xentiliciu "maliayu" o "maliayés", usáu sobre too na prensa, en cuenta de "villaviciosín". Anguaño'l topónimu "Villaviciosa" remanez precisamente polo vicioso, esto ye, granible, del so terrén.

 

 

 

 

 

zone information

zone nameVLL - Villaviciosa
default proxy50764-Villaviciosa, VLLVCSBrece-Proxy
default graph server80442-Villaviciosa, VLLVCSVillaviciosa1G
network global information:
DNS Servers
NTP Servers
OSPF zone
Time zone(GMT+01:00) Gurb, France, Germany, Italy

contact information

created by: kobenan at 07/08/2010 - 9:07pm · updated by: sestaferia.net at Thu, 04/06/2020 - 10:49

Nodes listed at Villaviciosa

Zone nameOnlinePlannedBuildingTestingInactiveTotal
Supernodos Villaviciosa27210255
Amandi263100461
Argüeru8820209119
Arnín100001
Arroes221710242
Bedriñana23900133
Breceña24500332
Camoca221010033
Candanal3800011
Carda531009
Careñes191400336
Castiellu161200129
Cazanes15500121
Celada26900035
Coru23200126
El Bustiu4800012
Fuentes16700023
Grases10510016
La Llera010001
La Madalena810009
Llugás19800128
Luaria000000
Miravalles101100122
Niévares4500110
Oles324320279
Pión11400015
Priesca12610120
Pueyes10710220
Quintes2127001058
Quintueles1321001448
Rales9500115
Rozaes5800013
Samartín de Vallés8210011
Samartín del Mar611500582
San Justo212620150
San Pedru Ambás12910123
Santoxenia620008
Seloriu7645105127
Tazones61000016
Tornón29100131
Valdebárcena11400015
Villaverde201200133
Villaviciosa Capital10900120
774459160751.348
nick (shortname)supernodeareastatus
LineroNoPlanned
VLLVCSaguellesSNNoAguelle, VillaviciosaPlanned
VLLVCSAlmarinaeARNoTorretejera, Castiello de la MarinaPlanned
VLLVCSamandi2NoAmandi, VillaviciosaPlanned
VLLVCSArgueroXNoArguero, VillaviciosaPlanned
VLLVCSBalHotelNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSbedrinanaX_SNNoBedriñana, VillaviciosaPlanned
VLLVCSCaLaRozaNoOnón,VillaviciosaPlanned
VLLVCSCarlosCian110aNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSCazamularXNoVillaviciosaPlanned
VLLVCScermunoNoPlanned
VLLVCSCobertoria4NoCaserio La Cobertoria, Mieres, VillaviciosaPlanned
VLLVCSCurviellu80808NoVillaviciosaPlanned
VLLVCSDepCastielloMaNoCastiello de la MarinaPlanned
VLLVCSElGobernadorXNoEl Gobernador, VillaviciosaPlanned
VLLVCSEscMiravallesNoMiravallePlanned
VLLVCSGobernadorYNoEl Gobernador, VillaviciosaPlanned
VLLVCSLaCampaXNoLa Campa, VillaviciosaPlanned
VLLVCSLineru-bisNoLiñeru, VillaviciosaPlanned
VLLVCSMadalena45NoInactive
VLLVCSmoriyon1SNNoMoriyon, Villaviciosa, AsturiasPlanned
VLLVCSmoriyonSNNoMoriyon, Villaviciosa, AsturiasPlanned
VLLVCSniao1NoPlanned
VLLVCSolesSNNoOles, VillaviciosaPlanned
VLLVCSpedrosoantNoPlanned
VLLVCSpenacalvaNoPlanned
VLLVCSPeonXNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSpicocastieSNNoPico Castiellu, Moriyón, VillaviciosaPlanned
VLLVCSPiedrafitaPostNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSPionCurvielluNoVillaviciosaPlanned
VLLVCSPorenuQuintan2NoPlanned
VLLVCSPPotrosNoPlanned
VLLVCSSnJuVallina11NoSan Justo, VillaviciosaPlanned
VLLVCSTorretejera56NoTorretejera, Castiello de la MarinaPlanned
VLLVCSTorretejera63ANoTorretejera.VillaviciosaPlanned
VLLVCSValdebarcenaSNNoPlanned
VLLVCSValdeDLaVina8NoLa Viña, ValdediosPlanned
VLLVCSVBarcnMiyeresXNoMiyeres, Valdebarcena, VillaviciosaPlanned
VLLVCSVillavSandin27NoBarrio de Sandín, VillaverdePlanned
VLLVCSVoceria40NoCamino de Voceria, VillaviciosaPlanned
VLLVCSVVrBBarcena72NoVenta de las Ranas, VillaviciosaPlanned

Comments

sestaferia.net's picture

interesado en guifi asturias

hola,

estoy tratando de localizar a gente que esté detras de guifi asturias y también a los que está detras del supernodo de villaviciosa... muy interesante el proyecto

me gustaría colaborar

un saludo

Gelu's picture

Guifi.net Asturias

Hola, he visto tu comentario de que estabas interesado en contactar con gente de guifi.net Asturias. Yo estoy interesado en poner un nodo en Gijón. Si has contactado con alguién, ya que tu mensaje es antiguo, me gustaría recibir más información.

Mi nodo sería GJNPortu 40370

 

Un saludo.