Idiomes

Inici de sessió d'usuari


Catalunya


Aquesta és la pàgina arrel de la xarxa oberta en malla de guifi.net per a Catalunya. Des d'aquest mapa o els enllaços a les diferents zones pots obtenir major detall dels nodes i continguts de la xarxa. Amb aquesta aplicació es proporciona un conjunt d'eines de suport als col·lectius que volen formar xarxa oberta, entre d'altres: Mapes i utilitats geogràfiques per calcular distàncies i comprovar perfils, gràfiques de tràfic de la xarxa i disponibilitat, reserva de rangs i assignació d'adreces de xarxa, configuració dels equips, suport als usuaris...
Si vols fer xarxa, només cal que t'hi apuntis. Si ets de fora de la zona arrel, l'extenem, que d'això es tracta.

informació de zona

nom de la zonaCAT - Catalunya
proxy per defecte2624-Gurb, ProxyElSerrat
servidor de gràfiques per defecteAgafar dels pares
informació global de la xarxa:
Servidors DNS
Servidors NTP
Zona OSPF
Fus horari(GMT+01:00) Gurb, France, Germany, Italy

informació de contacte

creat per: webmestre el 01/08/2005 - 10:10pm · actualitzat per: casensioho el Dg, 23/02/2014 - 07:10

Nodes llistats a Catalunya

Nom de la zonaOperatiuProjectatEn construccióEn provesInactiveTotal
Alt Camp2841671112493
Alt Empordà750327419901.190
Alt Penedès2.37021726682.666
Alt Urgell112304038
Alta Ribagorça010001
Anoia35316321485618
Bages71862820132191.603
Baix Camp3679201119
Baix Empordà85140211191131.412
Baix Llobregat29236892035728
Baix Penedès986122210361.157
Barcelonès55438737266351.670
Berguedà243132268399
Camp de Tarragona RIFE281900149
Cerdanya, La1759111896
Conca de Barbera7627101105
Garraf, El499146666664
Garrigues, Les070018
Garrotxa73631314141191.204
Gironès45345181231460
Lluçanès1.125847722772.079
Maresme50154310581501.274
Moianès340209
Noguera, La363101270
Osona9.1402.47231541.38213.095
Pallars Jussà02500227
Pallars Sobirà01600016
Pirineus01300013
Pla d'Urgell, El3610111
Pla de l'estany51827241183
Priorat8036121120
Ripollès6562041321891
Segarra, La335730093
Segrià, El53802651
Selva, La3148618167
Solsonès, El126503888
Tarragonès88004799
Ter-Brugent01620018
Terres de l'Ebre1.878794372832.968
Urgell4994412150
Val d'Aran011003
Vallès Occidental163539152288834
Vallès Oriental2.2248375231233.228
24.81910.8802293783.68140.167
nom (nom curt)supernodeàreaestat
Sb1ctbrGmns2gimnasProjectat
BCNBriquets40NoProjectat
BCNViaAugusta48NoProjectat
ClsqrrNoProjectat
erolsNoProjectat
LladAiguafinaSNNoLladAiguafinaSNProjectat
masPlaiaNomas el Plaià ,Raval del teixidor, Castellbell i el VilarProjectat
NLS_Font8NoNulles - c/de la Font, 8Projectat
PRLLAMonserrat108NoProjectat
Rmasifern10NoProjectat
rubilinuxNoSobreAtico Projectat
santjaumemau214Nopartida trinquet, 214 Sant Jaume d'EnvejaProjectat
SCGPirineos74NoProjectat
SCrDMsScrsNoMas SicarsProjectat
TGN-PortNoProjectat