Idiomes

Inici de sessió d'usuari


Catalunya


Aquesta és la pàgina arrel de la xarxa oberta en malla de guifi.net per a Catalunya. Des d'aquest mapa o els enllaços a les diferents zones pots obtenir major detall dels nodes i continguts de la xarxa. Amb aquesta aplicació es proporciona un conjunt d'eines de suport als col·lectius que volen formar xarxa oberta, entre d'altres: Mapes i utilitats geogràfiques per calcular distàncies i comprovar perfils, gràfiques de tràfic de la xarxa i disponibilitat, reserva de rangs i assignació d'adreces de xarxa, configuració dels equips, suport als usuaris...
Si vols fer xarxa, només cal que t'hi apuntis. Si ets de fora de la zona arrel, l'extenem, que d'això es tracta.

informació de zona

nom de la zonaCAT - Catalunya
proxy per defecte2624-Gurb, ProxyElSerrat
servidor de gràfiques per defecteAgafar dels pares
informació global de la xarxa:
Servidors DNS
Servidors NTP
Zona OSPF
Fus horari(GMT+01:00) Gurb, France, Germany, Italy

informació de contacte

creat per: webmestre el 01/08/2005 - 11:10pm · actualitzat per: casensioho el Dg, 23/02/2014 - 08:10

Nodes llistats a Catalunya

Nom de la zonaOperatiuProjectatEn construccióEn provesInactiveTotal
Alt Camp3021752112509
Alt Empordà752328420951.201
Alt Penedès2.288220261932.712
Alt Urgell42302939
Alta Ribagorça010001
Anoia35316421485619
Bages72163520132201.614
Baix Camp3780201121
Baix Empordà86241912211121.442
Baix Llobregat29637092036735
Baix Penedès977126210481.164
Barcelonès56739137246351.684
Berguedà243133268400
Camp de Tarragona RIFE282100151
Cerdanya, La1959111999
Conca de Barbera7629101110
Garraf, El4891486616666
Garrigues, Les070018
Garrotxa74132614141251.228
Gironès53347181331472
Lluçanès1.124861723782.095
Maresme50855613591531.300
Moianès340209
Noguera, La363101270
Osona9.1192.50131551.45213.174
Pallars Jussà02500227
Pallars Sobirà01600016
Pirineus01300013
Pla d'Urgell, El6620115
Pla de l'estany48846341185
Priorat8036121120
Ripollès6592261321916
Segarra, La345630093
Segrià, El53802651
Selva, La3148688174
Solsonès, El126903791
Tarragonès88004799
Ter-Brugent01620018
Terres de l'Ebre1.869795372832.960
Urgell4994412150
Val d'Aran011003
Vallès Occidental162543152387838
Vallès Oriental2.2458566201323.275
24.77811.0572353873.93140.567
nom (nom curt)supernodeàreaestat
Sb1ctbrGmns2gimnasProjectat
BCNBriquets40NoProjectat
BCNViaAugusta48NoProjectat
CecilioNoProjectat
ClsqrrNoProjectat
erolsNoProjectat
LladAiguafinaSNNoLladAiguafinaSNProjectat
masPlaiaNomas el Plaià ,Raval del teixidor, Castellbell i el VilarProjectat
MUbiNoProjectat
NLS_Font8NoNulles - c/de la Font, 8Projectat
PRLLAMonserrat108NoProjectat
Rmasifern10NoProjectat
rubilinuxNoSobreAtico Projectat
santjaumemau214Nopartida trinquet, 214 Sant Jaume d'EnvejaProjectat
SCGPirineos74NoProjectat
SCrDMsScrsNoMas SicarsProjectat
TGN-PortNoProjectat