Idiomes

Inici de sessió d'usuari


Catalunya


Aquesta és la pàgina arrel de la xarxa oberta en malla de guifi.net per a Catalunya. Des d'aquest mapa o els enllaços a les diferents zones pots obtenir major detall dels nodes i continguts de la xarxa. Amb aquesta aplicació es proporciona un conjunt d'eines de suport als col·lectius que volen formar xarxa oberta, entre d'altres: Mapes i utilitats geogràfiques per calcular distàncies i comprovar perfils, gràfiques de tràfic de la xarxa i disponibilitat, reserva de rangs i assignació d'adreces de xarxa, configuració dels equips, suport als usuaris...
Si vols fer xarxa, només cal que t'hi apuntis. Si ets de fora de la zona arrel, l'extenem, que d'això es tracta.

informació de zona

nom de la zonaCAT - Catalunya
proxy per defecte2624-Gurb, ProxyElSerrat
servidor de gràfiques per defecteAgafar dels pares
informació global de la xarxa:
Servidors DNS
Servidors NTP
Zona OSPF
Fus horari(GMT+01:00) Gurb, France, Germany, Italy

informació de contacte

creat per: webmestre el 01/08/2005 - 10:10pm · actualitzat per: casensioho el Dg, 23/02/2014 - 07:10

Nodes llistats a Catalunya

Nom de la zonaOperatiuProjectatEn construccióEn provesInactiveTotal
Alt Camp2601691114455
Alt Empordà745322419841.174
Alt Penedès2.38321925332.644
Alt Urgell112204037
Alta Ribagorça010001
Anoia35315921485614
Bages70561420122191.575
Baix Camp3672201111
Baix Empordà83539110171091.378
Baix Llobregat277363102035709
Baix Penedès992122210141.141
Barcelonès54337237256381.645
Berguedà229110268363
Camp de Tarragona RIFE281700147
Cerdanya, La1758111895
Conca de Barbera7624001101
Garraf, El496145656659
Garrigues, Les070018
Garrotxa73128314141121.162
Gironès39336171331444
Lluçanès1.120828722772.055
Maresme51753311571161.246
Moianès330208
Noguera, La362901268
Osona9.1582.43129531.28612.973
Pallars Jussà02400226
Pallars Sobirà01600016
Pirineus01300013
Pla d'Urgell, El3610111
Pla de l'estany52837240184
Priorat8036121120
Ripollès6501951320875
Segarra, La335730093
Segrià, El53702650
Selva, La3142618161
Solsonès, El76605583
Tarragonès87804797
Ter-Brugent01620018
Terres de l'Ebre1.855792372832.943
Urgell4993412149
Val d'Aran011003
Vallès Occidental163541142287834
Vallès Oriental2.1308107201223.104
24.62810.6362273703.47539.493
nom (nom curt)supernodeàreaestat
Sb1ctbrGmns2gimnasProjectat
BCNBriquets40NoProjectat
BCNViaAugusta48NoProjectat
ClsqrrNoProjectat
erolsNoProjectat
FolguerlesBenvingutRNopassavant 3Operatiu
LladAiguafinaSNNoLladAiguafinaSNProjectat
Manlleu-PN807NoManlleu-PN807Operatiu
masPlaiaNomas el Plaià ,Raval del teixidor, Castellbell i el VilarProjectat
MasTomasi335NoOperatiu
NLS_Font8NoNulles - c/de la Font, 8Projectat
PRLLAMonserrat108NoProjectat
Rmasifern10NoProjectat
santjaumemau214Nopartida trinquet, 214 Sant Jaume d'EnvejaProjectat
SCGPirineos74NoProjectat
SCrDMsScrsNoMas SicarsProjectat
SEB-Mar-LleidaNoc /LleidaOperatiu
TGN-PortNoProjectat